Gdzie zjeść w londynie szybko i tanio

Autor 25 stycznia 2015 0 komentarzy

Wyjeżdżając do Londynu na kilka dni skupiamy się przede wszystkim na kwestiach związanych ze zwiedzaniem. Zawsze chce się najlepiej zaplanować trasę zwiedzania, tak by udało się poznać jak najwięcej pięknych miejsc w tym mieście. Warto jednak zwrócić uwagę na inne kwestie mająca bardziej charakter praktyczny.

Do nich zaliczyć można między innymi sprawy wyżywienia w trakcie pobytu. Wiele osób już będąc na miejscu w Stolicy Anglii zastanawia się nad tym, gdzie można zjeść w Londynie szybko i tanio.

Restauracja Blue Elephant

Restauracja Blue Elephant. Źródło: www.blueelephant.com

Bez wątpienia jeśli zależy nam na pieniądzach i szybkim posiłków trzeba unikać tradycyjnych restauracji, gdzie ceny są wysokie a jednocześnie na posiłek musimy nieco poczekać. Pierwsze kroki w takiej sytuacji powinno się skierować oczywiście do restauracji typu fast food, gdzie rzeczywiście można zejść szybko a cenowo są one również atrakcyjną ofertę w porównaniu do innych restauracji. W Londynie znajdziemy tak jak w każdym innym dużym mieście tradycyjne restauracje fast food typu Mc’Donalds, KFC czy Burger King. Tam można zjeść szybko i stosunkowo tanio.

Będąc w Londynie chcemy jednak przede wszystkim posmakować czegoś co będzie wynikało z kultury tego kraju. Dlatego warto wybrać się do barów, które w tym mieści również znajdziemy. Przede wszystkim unikajmy spożywania posiłków w ścisłym centrum, gdyż jak wiadomo w takich miejscach zawsze będzie najdroższej. Zdecydowanie lepiej będzie zdecydować się na jedzenie poza centrum. Tam również uda się znaleźć tańsze restauracje, w których ceny nie będą nadmiernie wygórowane i równocześnie nie będą one mocno oblegane przez ludzi, dlatego na posiłek nie będzie się długo czekało.

Warto również unikać godzin szczytu, w których najczęściej w restauracjach jest dużo osób. Ten czas warto poświęcić na zwiedzanie, a po jedzenie udać się nieco później. Do tanich punktów gastronomicznych, które polecane są zarówno przez turystów jak i mieszkańców miasta należą te zlokalizowane w dzielnicy China Town, gdzie funkcjonuje kilka restauracji, dlatego również tam można się udać.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.