Na zakupy do Londynu

Autor 20 lutego 2015 0 komentarzy

Podobnie jak do Paryża również do Londynu pewna grupa turystów udaje się w celach typowo zakupowych. Jest to rzecz oczywista, która nie powinna nikogo dziwić. Wiele osób zastanawia się więc, gdzie udać się w Londynie na zakupy, gdzie można kupić coś ciekawego, a gdzie liczyć można na atrakcyjne ceny.

Oczywiście wyjeżdżając do Londynu nie można oczekiwać bardzo niskich, można za to oczekiwać bardzo dobrej jakości produktów, które uda się kupić. Warto między innymi zdecydować się na zakupy w okresie stycznia i lipca a więc w czasie zimowej i letniej wyprzedaży, gdy ceny znacząco spadają. W tym momencie udając się do Londynu na zakupy można zacząć swoja drogę od Oxford Street oraz Regent Street.

Oxford Street

Oxford Street. Źródło: www.birminghammail.co.uk

Oxford Street to najważniejsza ulica handlowa w całym Londynie. Jest to wyjątkowa ulica, gdzie w poszczególnych jej częściach znajdziemy praktycznie wszystkie produkty. Na zachodnim krańcu znajdują się najbardziej luksusowe i najdroższe butiki. Dalej znajdziemy sklepy z cenami przyzwoitymi dla każdego kupującego. Są tam zarówno sklepu odzieżowe jak i też elektroniczne a nawet meblowe.

Natomiast na Regent Street znajdziemy przynajmniej kilka wspaniałych miejsc, które warto odwiedzić z myślą o zakupach.

Regent Street

Regent Street. Źródło: johngodley.com

Kolejne domy towarowe proponują różne produkty począwszy od odzieży, przez perfumy, kosmetyki aż po wyposażenie domu czy porcelanę. Jeśli interesuje nas luksus kolejnym krokiem powinna być Bond Street, gdzie znajdziemy sklepy najsłynniejszych projektantów mody, najlepszych jubilerów a także kilkadziesiąt galerii sztuki.

Bond Street

Bond Street. Źródło: www.bestredroom.com

Dla mężczyzn natomiast świetnym miejscem będą okolicę St James’s i Piccadilly, gdzie znajdziemy mnóstwo małych, eleganckich sklepików, gdzie mogą się ubrać mężczyźni ceniący sobie klasyczny strój i elegancję na każdym kroku.

St. James Street. Źródło: thesuitsofjamesbond.com

St. James Street

Na koniec zaś słynny Harrods przy Brompton Road, w którym można spędzić nawet kilka dni. Luksusowy dom mody ma kilkaset działów i proponuje praktycznie wszystko. Dodatkowo jest to wyjątkowy budynek z edwardiańskimi zdobieniami. Tak wiec widać wyraźnie, że także do Londynu można się wybrać na wyjątkowe zakupy.

Luksusowy dom mody Harrods przy Brompton Road. Źródło: www.viajejet.com

Luksusowy dom mody Harrods przy Brompton Road

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.