Trzydniowa trasa zwiedzania Londynu

Autor 15 lutego 2015 0 komentarzy

Jeśli uda się znaleźć trzy dni na wycieczkę do Londynu można oczekiwać, że uda się zobaczyć przynajmniej kilka bardzo ciekawych miejsc. W ciągu trzech dni, pod warunkiem, że zostaną dobrze zaplanowane, można zobaczyć naprawdę wiele i poznać miasto z wielu stron.

Wycieczkę pierwszego dnia warto rozpocząć od budynków o wartości historycznej. Tego dnia możemy odwiedzić Tower of Londyn. Słynne więzienie i twierdzę, która część pomieszczeń udostępnia zwiedzającym. Budynek wyjątkowy położony tuż nad Tamizą.

Tower of London

Tower of London. Źródło: en.wikipedia.org

Po jego zwiedzaniu można zdecydować się na przepłynięcie rzeką aż do Mostu Tower Bridge, gdzie zobaczymy kilka wspaniałych zabytków. Sam most, który jest cudem techniki, zwodzony charakter i piękna konstrukcja z dwoma wieżami i kładką dla pieszych na ich szczycie.

Tower Bridge

Tower Bridge. Źródło: bg.wikipedia.org

Obok natomiast znajduje się Pałac Wesminsterski, gdzie swoją siedzibę ma Brytyjski Parlament. Część pomieszczeń tego pałacu można zwiedzić. Tuż przy nim, jako jego część znajduje się najbardziej charakterystyczny budynek miasta – Big Ben – słynna wieża zegarowa.

Pałac Westminsterski

Pałac Westminsterski. Źródło: en.wikipedia.org

Dzień można zakończyć przy Pałacu Buckingham, gdzie mieszka Królowa Wielkiej Brytanii.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham. Źródło: www.royalcollection.org.uk

Kolejne dwa dni to czas, gdy można choć po części poznać muzea w Londynie. Drugiego dnia można wybrać się do historycznych muzeów, gdzie zgromadzonych jest w sumie nawet kilkanaście milionów eksponatów. Na uwagę zasługuje Galeria Narodowa w Londynie oraz Tate Galery – Muzeum sztuki brytyjskiej.

Galeria Narodowa w Londynie

Galeria Narodowa w Londynie. Źródło: en.wikipedia.org

Również tego dnia warto na plan wycieczki wpisać dwa najsłynniejsze sakralne budynki Londynu – Opactwo Westminsterskie, gdzie pochowani są władcy oraz odbywają się najważniejsze sakralne uroczystości dla rodziny królewskiej.

Opactwo Westminsterskie

Opactwo Westminsterskie. Źródło: www.londoncentralparking.co.uk

Poza tym również katedra św. Pawła, która jest równie pięknym budynkiem.

Katedra świętego Pawła

Katedra świętego Pawła. Źródło: de.wikipedia.org

Ostatniego dnia można udać się do bardziej rozrywkowych muzeów. W tym miejscu warto wspomnieć między innymi Muzeum Nauki czy Muzeum Historii Naturalnej, gdzie świetnie będą się bawić przede wszystkim dzieci.

Wnętrze Muzeum Nauki w Londynie

Wnętrze Muzeum Nauki w Londynie. Źródło: tripwow.tripadvisor.com

Tego dnia miłośnicy sportu mogą jeszcze odwiedzić słynne Wembley a ludzie szukający rozrywki diabelski młyn na terenie Londynu.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.