Travelka czyli karta Travelcard

Autor 4 listopada 2014 2 komentarzy

Wyjeżdżając za granicę trzeba oczywiście przygotować się do tego, że pobyt w takim miejscu wymaga znajomości różnych istotnych kwestii, które będą decydować o tym, czy będziemy czuć się tam dobrze. Między innymi warto poznać komunikację miejską w miejscu, do którego się wybieramy.

W ten sposób możemy sobie zagwarantować wygodne poruszanie po tym mieście. Trzeba wiedzieć, że podobnie jak w innych dużych miasta Europy, również w Londynie poruszanie się własnym samochodem jest niewygodne i nieopłacalne. Dlatego warto skorzystać z komunikacji miejskiej, która daje nam wiele praktycznych możliwości.

Przede wszystkim komunikacja miejsca w stolicy Wielkiej Brytanii jest rzeczywiście bardzo dobrze rozwinięta i wygodnie można poruszać się tam pomiędzy poszczególnymi ważnymi miejscami. Dodatkowo wprowadzane są udogodnienia cenowe, które mogą sprawić, że uda się kupić bilet w niskiej cenie.

TravelCard

TravelCard

TravelCard. Źródło: pl.wikipedia.org

Najbardziej popularna wśród naszych turystów jest jednak TravelCard, która popularnie określana jest jako travelka. Jest to bilet na komunikację miejską, który ma charakter wielokrotnego użytku i na jednym takim bilecie można wykonać nieograniczona ilość przejazdów. Karta jest ograniczana jedynie pod kątem czasowym. W tej chwili można zainwestować w TravelCard, która jest ważna przez jeden dzień, tydzień, miesiąc a nawet w największej opcji rok. Travelką można poruszać się w następujących środkach transportu:

  • metro,
  • autobusy (miejskie),
  • tramwaje,
  • DLR,
  • Overground,
  • National Rail.

Warto podkreślić, że dodatkowo występują dwie formy tej karty, które mają nieco inaczej ukształtowaną możliwość przejazdów. Można zdecydować się na tańszą travelkę, która przeznaczona jest jedynie do poruszania poza godzinami szczytu w tygodniu i bez ograniczeń w weekendy. W tym przypadku podróż musi rozpocząć się po godzinie 9:30. Druga opcja karty nie ma tego ograniczenia i można podróżować w ciągu całej doby, jest to jednak droższa opcja Travelki. Dlatego wybór konkretnej karty trzeba uzależnić od tego jakie ma się plany w czasie pobytu w Londynie.

Na razie jest 2 komentarzy

Podziel się swoją opinią

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.