Tower of London

Autor 1 września 2014 2 komentarzy

Londyn to jedno z największych miast w Europie, które każdego roku odwiedzane jest przez turystów z całego świata. Wśród licznych zabytków, które tam się znajdują możemy wymienić również Tower of London. Jest to jedna z najstarszych budowli w tym mieście, położona tuż nad Tamizą.

Tower of London

Tower of London. Źródło: en.wikipedia.org

Budynek powstał na część Wilhelma Zdobywcy już w XI wieku. Do połowy XVII wieku był budynkiem służącym monarchom Angielskim. Ostatni mieszkający tam król to Jakub I, który panował do 1625 roku. Przez całą swoją historię budynek spełniał różne role. Warto jednak podkreślić, że jego położenie oraz architektura przede wszystkim sprawiały, że była to budowla o charakterze obronnym.

Przez lata Tower of London pełniło funkcję więzienia, z którego nie było ucieczki. Wejście znajdowało się tuż nad rzeką i więźniowe byli dostarczani tam łódkami. Przez lata więziono tam największych zbrodniarzy przeciwko Anglii między innymi Thomasa Cromwella a w czasie II wojny światowej również jednego z przywódców III Rzeszy Rudolfa Hessa.

Poza więzieniem w historii tego budynku można również wymienić okresy, gdy funkcjonował on jako pałac, forteca a przez jakiś czas nawet jako zoo.

Tower of London

Tower of London. Źródło: www.hrp.org.uk

Obecnie jest miejscem nadal zamieszkanym, w którym stacjonują specjalni strażnicy tego miejsca z rodzinami, a także urzędnicy. Symbolem tego budynku są kruki, które zamieszkują go od niepamiętnych czasów. Z nimi związana jest legenda, która głosi, że monarchia angielska będzie trwać do czasu, gdy Tower of London będą zamieszkać kruki.

Do dziś na terenie fortecy przechowywane są klejnoty i kosztowności królewskie, które mogą być podziwiane przez turystów. To właśnie tam znajduje się między innymi królewski pierścień, jabłko i berło oraz korona z największymi diamentami na świecie Cullinanem I oraz Cullinanem II. Poza tymi największymi skarbami znajdują się tam również liczne zbrojenia i historyczne bronie.

Budynek jest godnym uwagi miejscem w trakcie wyjazdu turystycznego do stolicy Wielkiej Brytanii, gdy chce się zwiedzić najpiękniejsze miejsca Londynu.

Na razie jest 2 komentarzy

Podziel się swoją opinią

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.