Tanie linie lotnicze Wizz Air

Autor 15 grudnia 2014 0 komentarzy

Ogromne zainteresowanie tanimi lotami doprowadziło do tego, że obecnie z takich przewozów korzysta coraz więcej osób, a również inwestorzy decydują się na tworzenie kolejnych takich linii lotniczych. Szczególnie udaną na tym polu inwestycją były tanie linie lotnicze Wizz Air, które powstały z inicjatywy węgierskiego przedsiębiorcy, który współpracował z polskimi inwestorami.

Wynikiem tej współpracy był pierwszy lot samolotu Wizz Air, który wyruszył w maju 2004 roku właśnie z Polski, a dokładnie z lotniska Katowice – Pyrzowice, gdzie firma umieściła swoją rezerwową bazę. Podstawowym lotniskiem firmy od samego początku pozostaje port lotniczy w Budapeszcie, z którego najliczniej wyruszają samoloty tej marki.

Mimo stosunkowo krótkiego istnienia na rynku firma dość dobrze się rozwinęła i po wykluczeniu nieopłacalnych tras na Wschód z roku na rok przynosi coraz większe zyski założycielom. To natomiast sprawia, że rozwija się sieć połączeń i stale udoskonalana jest flota posiadanych samolotów. W tym momencie firma korzysta z Airbus A320, które na pokład mogą zabrać maksymalnie 180 pasażerów. W posiadaniu firmy jest prawie 50 takich maszyn. W najbliższych latach jednak liczba ta ma stale wzrastać wraz ze wzrastającą liczbą obsługiwanych tras. W tym momencie firma obsługuje ponad 230 tras po całej Europie.

Dodatkowo uruchomione są dwa połączenia na bliski wschód do Baku oraz Dubaju, gdzie z połączeń korzystają przede wszystkim turyści. Charakterystycznymi różowymi samolotami Wizz Air można więc dotrzeć wygodnie do krajów całej Europy i nie tylko na największe lotniska. W Polsce firma obsługuje loty z kilku lotnisk: Katowice, Gdańsk, Poznań, Szczecin, Lublin, Wrocław oraz co zaskakujące główny port lotniczy Warszawa – Okęcie a nie drugie warszawskie lotnisko w Modlinie, gdzie funkcjonuje większość tanich linii lotniczych.

Najwięcej połączeń rusza z lotnisk w Warszawie, Katowicach i Gdańsku, na mniejszych lotniskach Lublin, Szczecin czy Wrocław uruchomione są jedynie pojedyncze loty. Z Polski do Londynu samoloty ruszają ze wszystkich wymienionych wyżej lotnisk i lądują w porcie Londyn – Luton.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.