Tanie linie lotnicze easyJet

Autor 20 grudnia 2014 0 komentarzy

Tanie linie lotnicze z coraz większą siłą podbijają rynek i zdobywają sobie coraz silniejszą pozycję. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na to, by korzystać z takich linii lotniczych. Wśród nich znajduje się firma easyJet, która należy do trójki największych tanich przewoźników na świecie.

Tanie linie lotnicze easyJet

Tanie linie lotnicze easyJet. Źródło: www.surclaro.com

Linie lotnicze easyJet powstały w 1995 roku z inicjatywy greckich oraz cypryjskich przedsiębiorców, którzy postawili na rozwój nowej taniej linii lotniczej. Co szczególnie ważne to fakt, że linie Lotnicze easyJet stale się rozwijają nie zwiększając terytorium swojego działania.

Firma skupiła się na połączeniach Europejskich przy czym większość obsługiwanych tras to Europa Zachodnia. Linia niemieckiej granicy właściwie kończy wysyp lotnisk, które obsługiwane są przez easyJet. Już za tą granicą znajdziemy jedynie pojedyncze lotniska, gdzie pojawiają się te samoloty. Będzie to Kraków, Moskwa, Tallin czy Budapeszt.

Jednocześnie poza dwoma połączeniami do Bergen oraz Sztokholmu firma nie decyduje się również na to, by rozwijać swoje połączenia ze Skandynawią. Nieco mocniej natomiast rozwijane są połączenia z południową Europą i licznymi nadmorskimi kurortami co bez wątpienia jest znakiem tego, że właścicielem są Grecy i Cypryjczycy.

Firma ma również bardzo dobrze rozwiniętą bazę połączeń z Wielką Brytanią i tam na lotniskach Londynu ma również swoje największe węzły. W tej chwili w stałym obsługiwaniu pozostaje 130 różnych tras, na których poruszają się samoloty easyJet. W dyspozycji jest aż 200 maszyn, i dodatkowo kolejne samoloty są w zamówieniu.

Zarówno te latające dla firmy jak i te w zamówieniu to samoloty firmy Airbus, która jest głównym dostarczycielem maszyn dla tej marki. Jeśli chodzi o połączenia z naszego kraju firma obsługuje tylko i wyłącznie Lotnisko w Krakowie – Balicach, skąd można się udać również do Londynu. W najbliższym czasie nie ma jednak w planach powiększania liczby obsługiwanych w naszym kraju lotnisk i zwiększania tras. Rynek jest bowiem praktycznie nasycony przez firmę Ryanair, która jest na wszystkich polskich lotniskach.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.