POSK czyli Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny

Autor 15 listopada 2014 0 komentarzy

Londyn jest obecnie takim miastem, gdzie spotkać można bardzo wielu naszych rodaków. Wielu z nich przeprowadziło się tam na stałe, poszukując pracy. Taka masowa migracja to ostatnie kilka lat. Jednak już wcześniej w tym mieście znajdowała się pokaźna grupa naszych rodaków w związku z czym działają na tym terenie placówki bezpośrednio związane z naszym krajem.

Polski Ośrodek Społeczno Kulturalny w Londynie

Polski Ośrodek Społeczno Kulturalny w Londynie

Doskonałym przykładem może być Polski Ośrodek Społeczno – Kulturalny, który został założony w 1974 roku przez Polaków zamieszkujących to miasto. Ten ośrodek polski w Londynie funkcjonuje od samego początku do czasów obecnych w dzielnicy Hammersmith w swojej stałej siedzibie.

W całości został on ufundowany przez Polaków, którzy zdecydowali się na jego założenie. Celem tej inicjatywy miało być stworzenie miejsca, w którym nasi rodacy będą mogli promować polską kulturę. Jest to miejsce, gdzie została również przeniesiona polska biblioteka w Londynie, dzięki czemu można sięgnąć po pozycję z polskiej literatury.

Ogólnie rzecz biorąc twórcy tego miejsca postawili sobie za cel promowanie polskich zwyczajów, kultury i sztuki. Dlatego na terenie ośrodka odbywają się różne imprezy kulturalne, która nawiązują do naszego kraju i odnoszą się do naszych osiągnięć. W tej chwili można tutaj wskazać między innymi liczne przedstawienia, koncerty i występy różnych artystów, którzy prezentują polską sztukę. Wybierając się do Londynu można również odwiedzić ten ośrodek, gdzie funkcjonuje także pomoc dla turystów z Polski, którzy nie znają Londynu i potrzebują pomocy w trakcie zwiedzania.

Budynek POSK

Budynek POSK

Pracujące tam osoby chętnie służą poradą gdzie udać się w czasie zwiedzania miasta a także zapraszają na pokazy polskiej kultury, które odbywają się na terenie ośrodka regularnie. Jest to również miejsce spotkań naszych rodaków, których los zaprowadził do tego miasta. Jeśli więc do Londynu wybieramy się na nieco dłużej rzeczywiście warto wybrać się do tego miejsca i poznać to co oferują tam prowadzący ośrodek Polacy, którzy z pasją prezentują innym nasz kraj i nasze tradycje.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.