Polskie linie lotnicze LOT

Autor 4 listopada 2014 0 komentarzy

Polskie linie lotnicze LOT to najważniejszy przewoźnik lotniczy w naszym kraju, który może zaoferować bardzo bogatą siatkę połączeń. Firma powstała w roku 1929 i do dnia dzisiejszego funkcjonuje jako spółka Skarbu Państwa obsługując międzynarodowe i krajowe połączenia lotnicze.

Polskie linie lotnicze LOT

Polskie linie lotnicze LOT

LOT należy do sojuszu lotniczego Star Alliance z największymi liniami lotniczymi z całego świata. Główny węzeł firmy to lotnisko Warszawa – Okęcie, z którego organizowanych jest najwięcej połączeń tego przewoźnika. Pozostałe dodatkowe węzły, z których korzysta LOT to:

  • Port lotniczy Kraków-Balice,
  • Port lotniczy Katowice-Pyrzowice,
  • Port lotniczy Poznań-Ławica,
  • Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo oraz
  • Port lotniczy Wrocław-Strachowice.

Po przejściowych kryzysach z roku 2012 spółka po pewnych zmianach na nowo stała się rentowna i zwiększa liczbę obsługiwanych pasażerów. W tej chwili w ofercie znajduje się ponad 90 stałych połączeń realizowanych przez samoloty LOT-u.

Samoloty tego przewoźnika obsługują praktycznie cały świat, jednak do tej pory nie zostały uruchomione bezpośrednie połączenia do Ameryki Południowej oraz Australii. Na pozostałych kontynentach samoloty LOT-u pojawiają się regularnie. Najwięcej połączeń realizowanych jest między miastami Europejskimi, oraz w ramach przelotów krajowych, które w ofercie LOT-u są stale rozszerzane.

W tej chwili LOT używa prawie 40 maszyn, w których zdecydowana większość to brazylijskie samoloty średniego zasięgu Embraer, które uzupełnione są dodatkowo o duże samoloty Boeing, które latają na najdłuższych trasach za ocean bądź do dalekiej Azji. Dodatkowo w zamówieniu pozostają kolejne samoloty Embraer, które mają pozwolić na zwiększenie lotów po Europie a także Boeingi, które pozwolą na otwarcie stałego połączenia między innymi z Japonią, które jest w planach LOT-u.

Jeśli chodzi o połączenia z Londynem Samoloty LOT-u pojawiają się jedynie na największym lotnisku Heathrow i są to samoloty, które startują zawsze z lotniska Warszawa-Okęcie, głównej bazy linii lotniczych LOT.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.