Oyster Pay As You Go czyli Londyńska karta miejska

Autor 15 stycznia 2015 0 komentarzy

Wyjeżdżając do Londynu trzeba zapoznać się z zasadami funkcjonowania komunikacji miejskiej w tym mieście. Jest to przede wszystkim komunikacja bardzo rozbudowana, w której korzystać można z tramwajów, metra, kolei czy autobusów, dlatego warto poszukać rozwiązań, które pozwolą na tańsze zorganizowanie całego przejazdu.

Oyster Pay As You Go

Oyster Pay As You Go. Źródło: www.standard.co.uk

Taką możliwość daje między innymi Londyńska karta miejska, która obecnie jest coraz chętniej wykorzystywana również przez naszych rodaków, którzy wyjeżdżają do tego miasta. Oyster Pay As You Go to Londyńska karta miejska, która doładowywana jest gotówką. Taka karta polega na tym, że dokonujemy na niej przedpłaty, która następnie w trakcie kolejnych przejazdów jest nam potrącana z tej karty.

Dzięki niej można liczyć na tańsze przejazdy niż w przypadku każdorazowego kupowania biletu u kierowcy. W przypadku użycia karty Oyster można miedzy innymi liczyć na takie oszczędności, przy zakupie pojedynczych biletów:

  • przejazd autobusem – bilet kupiony u kierowcy kosztuje £2.00, stawka oyster: £1.20 (maksymalnie £3.90 na dzień);
  • przejazd metrem w strefie 1 i 2 – bilet papierowy kosztuje £4.00, stawka oyster: £1.80 (maksymalnie £7.20 na dzień w szczycie, lub £5.90 poza szczytem);
  • przejazd metrem między strefami 1 i 6 – bilet papierowy kosztuje £4.50, stawka oyster: £3.80 (£2.40 codziennie po 19:00 oraz w weekendy i swięta publiczne).

Dodatkowo można również na karcie oyster dokonać nieograniczonej ilości przejazdów i w takim przypadku z karty zostanie pobrana jedynie taka kwota, która będzie odpowiadać cenie karty travelcard dla danej osoby. Jest to więc wygodne rozwiązanie, która pozwala nam korzystać z różnych ciekawych rozwiązań w przypadku użycia jednej i tej samej karty. Jest to bez wątpienia przede wszystkim praktyczne dla tych osób, które będą dużo poruszać się po Londynie i dlatego potrzebują rozwiązań dla siebie wygodnych i praktycznych.

Londyńska karta miejska Oyster jest wiec najlepszym rozwiązaniem, gdy chce się sprawnie podejść do tematu komunikacji miejskiej w Londynie.

Wybrane dla Ciebie

Inne artykuły z kategorii Komunikacja miejska w Londynie

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.