Opera Królewska – Royal Opera House (Covent Garden)

Autor 25 października 2014 0 komentarzy

Wśród miejsc, które warto zobaczyć na terenie Londynu znajdują się również te, które mają swoją wartość kulturalną. Należy do nich również Opera Królewska – Covent Garden, która należy do największych i najważniejszych oper na terenie Europy.

Royal Opera House

Royal Opera House. źródło: pl.wikipedia.org

Covent Garden to do dnia dzisiejszego siedziba zarówno Królewskiej Opery jak i Baletu Królewskiego. Pierwszy budynek opery został otwarty w 1732 roku i został nazwany Covent Garden z tego względu, że powstał przy ogrodzie klasztornym prowadzonym przez benedyktynki westminsterskie.

Początkowo założeniem tego budynku miał być teatr i takim przedstawieniem został otwarty budynek przygotowany według koncepcji, którą wykonał architekt Edward Shepherd. Jednak już po tym wydarzeniu zaczęły tam funkcjonować przedstawienia operowe i tak pozostało do dnia dzisiejszego.

W wieku XIX budynek dotknął pożar, dlatego w lach 50-tych tego wieku doszło do przeprowadzonych prac rekonstrukcyjnych, które doprowadziły do odbudowania opery. Współcześnie budynek utrzymany jest w takim samym stanie jak przed laty i również jego przeznaczenie jest takie samo. Działa w nim królewska Opera w ramach której wykonywane są różne przedstawienia. Na scenie pojawiają się artyści z całego świata i prezentowane są różne formy sceniczne. Wśród osób, które się tam pojawiają znajdują się również artyści z naszego kraju. Oczywiście przede wszystkim są to śpiewacy operowi tacy jak: Mariusz Kwiecień, Aleksandra Kurzak, Małgorzata Walewska czy też Piotr Beczała.

Wnętrze Royal Opera House

Wnętrze Royal Opera House. Źródło: www.londontown.com

Przybywając do Londynu na dłuższy okres warto wybrać się na jedno z przedstawień, które są tam wykonywane, by poznać funkcjonowanie Królewskiej Opery. Sam budynek należy do najpiękniejszych budynków operowych na całym świecie, dlatego również warto zapoznać się z jego architekturą. Dodatkowo jest pięknie położony bardzo bliski Tamizy na jej północnym brzegu. Spośród licznych operowych przedstawień warto wybrać takie, które tematycznie będzie w pełni odpowiadać upodobaniom osoby, która zdecyduje się na to, by udać się do opery.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.