Najlepsze puby w Londynie

Autor 4 listopada 2014 0 komentarzy

Dla wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii spotkanie ze znajomymi w Pubie to sposób na spędzanie każdej wolnej chwili. Pub, w którym można napić się piwa to pewna tradycja Brytyjczyków, dlatego wyjeżdżając do tego kraju warto znaleźć czas, by zobaczyć choć kilka takich tradycyjnych pubów, w których można sięgnąć po piwo w towarzystwie przyjaciół.

The Sherlock Holmes pub

The Sherlock Holmes pub. Źródło: en.wikipedia.org

Jeśli chodzi o Londyn na każdym kroku możemy spotkać się z pubami, w których Anglicy spotykają się, by wypić piwo po pracy. Wybór najlepszego pubu nie jest jednak prosty. W dużej mierze dla Anglików najlepszym miejscem jest to, które położone jest blisko ich miejsca zamieszkania. Wielu Brytyjczyków przywiązanych jest do pubów, które kolokwialnie można określić, że znajdują się za rogiem. Dlatego wybór najlepszego to kwestia o dużym subiektywizmie.

Szukając najlepszego pubu w trakcie pobytu w Londynie musimy zdać sobie sprawę z tego, że puby trzeba podzielić na dwa podstawowe rodzaje.

Tradycyjny londyński pub

Tradycyjny pub to taki, w którym serwuje się różne piwa i takich pubów funkcjonuje wiele w centrum Londynu. Dużą ich część to również miejsce, gdzie miłośnicy sportu spotykają się na wspólne oglądanie meczów. W kulturze angielskiej jest to głęboko zakorzenione. Dla wielu jednak najlepsze puby w Londynie to te, które należą do tej drugiej grupy.

Londyński pub

Londyński pub. Źródło: thelocalbrand.com

W tym przypadku chodzi o puby, które serwują tylko jedną markę piwa i to ona znajduje się już na szyldzie takiego pubu. Można tutaj dla przykładu wspomnieć takie marki jak:

  • Pigswill,
  • Dogs Bollocks,
  • Hobgoblin,
  • Old Thumper,
  • Pommies Revenge,
  • Boondoggle.

Takie swego rodzaju regionalne marki i ich własne puby są hitem ostatnich lat w Londynie. Wyjeżdżając do stolicy Anglii trzeba przygotować się na to, że puby w zdecydowanej większości zamyka się tam już po 23, gdyż nie są to kluby nocne a na piwo ludzie spotykają się zaraz po pracy, dlatego puby nie pracują do późnych godzin.

Piwo inaczej niż w Polsce podaje się w temperaturze pokojowej a standardowa cena to około 2.5-3 funty za 0,5 litra piwa określanego jako pint.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.