Muzeum Wiktorii i Alberta

Autor 29 października 2014 0 komentarzy

Na terenie Londynu możemy znaleźć mnóstwo muzeów, które warto odwiedzić, gdy jest się w tym mieście przynajmniej na kilka dni. Większość muzeów skupia się tematycznie na jednym zagadnieniu, dlatego dzięki temu łatwo wybrać te muzea, których eksponaty mogą nas zainteresować. Wartym wspomnienia jest Muzeum Wiktorii i Alberta.

Muzeum Wiktorii i Alberta

Muzeum Wiktorii i Alberta. Źródło: www.globeimages.net

Muzeum Wiktorii i Alberta jest największym muzeum, w którym prezentuje się sztukę i artystyczne rzemiosło. W stałej ekspozycji znajduje się ponad 4,5 miliona eksponatów. Powstanie muzeum to połowa wieku XIX, gdy zdecydowano się stworzyć muzeum dla licznie zgromadzonych eksponatów związanych z rzemiosłem artystycznym z różnych wieków. W tej chwili w kolekcji znajdują się przedmioty, które pochodzą z pięciu tysiącleci co pokazuje jak szeroka jest skala zgromadzonych przez muzeum eksponatów. Dodatkowo wszystkie eksponaty pochodzą z kilku kontynentów: Europy, Afryki, Ameryki Północnej i Azji.

Odwiedzając to muzeum można poznać sztukę i artystyczne rzemiosło na przestrzeni wieków i na przestrzeni różnych kultur w ramach których były wytwarzane. Wśród pokazywanych dzieł znajdują się między innymi rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, książki, ceramika, meble, tkaniny, stroje, wyroby ze szkła i metalu, biżuteria i wiele innych cennych z punktu historycznego przedmiotów.

Wnętrze Muzeum Wiktorii i Alberta

Wnętrze Muzeum Wiktorii i Alberta. Źródło: kinkadefamily.wordpress.com

Muzeum zlokalizowane jest przy Cromwell Road stosunkowo blisko centrum miasta, dlatego można tam z łatwością dotrzeć.

Od początku wieku XXI wstęp do muzeum jest darmowy, dlatego każdy może się tam wybrać. Muzeum znajduje się w budynku, który został rozbudowany w stosunku do swojego pierwotnego kształtu co było związane z rosnącą ilością eksponatów, które były zbierane w muzeum. Jeśli kogoś interesuje szeroki przekrój historii i tego co w czasie wieków tworzyli ludzie warto, by wybrał się do tego muzeum i poznał bardzo bogate ekspozycję, które prezentują naprawdę mnóstwo wartych uwagi przedmiotów. Odwiedzając Muzeum Wiktorii i Alberta warto przygotować się na zwiedzanie, które zajmie przynajmniej kilka godzin.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.