Muzeum Nauki w Londynie

Autor 29 października 2014 1 komentarz

Odwiedzając Londyn i zabytki w tym mieście nie można pominąć również Muzeum Nauki w Londynie, które gromadzi ekspozycję z osiągnięć nauki i techniki. Powstało ono w oparciu o inspiracje, które przyniosła Wystawa światowa w Londynie w roku 1851 roku. 

Muzeum Nauki w Londynie

Muzeum Nauki w Londynie. Źródło: pl.wikipedia.org

Wystawa miała prawdziwie światowy charakter i brało udział w niej ponad 17 tysięcy wystawców, którzy pokazywali osiągnięcia nauki, techniki, górnictwa, rolnictwa czy przemysłu. Cała wystawa była bardzo chętnie odwiedzana i uważana za naprawdę udaną. Po zakończeniu zdecydowano się stworzyć miejsce, gdzie te najbardziej godne uwagi wynalazki będą stale pokazywane. Intersujące eksponaty, które pokazywać miały osiągnięcia brytyjskiej nauki zostały zgromadzone w ramach powołanego w tym okresie Muzeum Nauki w Londynie. Siedziba muzeum została umieszczona na ulicy Exhibition Road, gdzie zaczęto gromadzić coraz większą ilość eksponatów, a tym samym prowadzono również rozbudowę samego muzeum.

Wystawa w Muzeum Nauki w Londynie

Wystawa w Muzeum Nauki w Londynie. Źródło: commons.wikimedia.org

W tej chwili w zbiorach znajduje się przede wszystkim mnóstwo pionierskich wynalazków pochodzących z terenu Imperium Brytyjskiego z wieku XIX. Do dzisiejszego dnia muzeum stawia na wzbogacanie swoich ekspozycji, dlatego chętnie przedstawia nowe wynalazki i osiągniecia nauki, przede wszystkim brytyjskiej. Coraz częściej prowadzone są tam również odczyty w ramach których przygotowane są publikacje o osiągnięciach nauki. Na ternie muzeum znajduje się również wystawa przygotowana specjalnie dla dzieci.

Wnętrze Muzeum Nauki w Londynie

Wnętrze Muzeum Nauki w Londynie. Źródło: tripwow.tripadvisor.com

Wstęp do muzeum jest darmowy dla wszystkich zwiedzających. Wybierając się do tego muzeum można oczekiwać na dobrą zabawę, gdyż ekspozycja jest przygotowana w taki sposób, by oglądający sam poniekąd w niej uczestniczył. Można więc udać się w podróż na marsa, zobaczyć jak będzie się wyglądało za 30 lat czy wziąć udział w innych interaktywnych zabawach. Dzięki temu muzeum jest rzeczywiście konkurencyjne w stosunku do innych wystaw na terenie Londynu i rzeczywiście warto je odwiedzić, szczególnie gdy do stolicy Wielkiej Brytanii przyjeżdża się z dziećmi, które w tradycyjnych muzeach się nudzą.

Na razie jest 1 komentarz

Podziel się swoją opinią

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.