Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Autor 20 października 2014 0 komentarzy

Każdy kto był w Londynie zdaje sobie sprawę z tego jak bogate w piękne miejsca jest to miasto. Natomiast osoba, która dopiero się tam wybiera musi przygotować się na wiele godzin zwiedzania najpiękniejszych zakątków tego miasta. Wśród godnych uwagi miejsc znajdują się również liczne muzea zgromadzone w Londynie.

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Źródło: en.wikipedia.org

Zalicza się do nich Muzeum Historii Naturalnej zlokalizowane przy Exhibition Road. Jest to bardzo duży budynek, który został przygotowany z myślą o ogromnej ilości eksponatów, które zostały zgromadzone przez to muzeum. Otwarcie muzeum nastąpiło w 1881 roku po 8 latach budowy siedziby tego muzeum. Od samego początku dążono do gromadzenia dużej ilości eksponatów. W tej chwili jest to aż 70 milionów różnych eksponatów, które znajdują się w muzeum. Liczba ta jest więc rzeczywiście ogromna a samo muzeum ma wiele do zaoferowania swoim odwiedzającym.

Wnętrze Muzeum Historii Naturalnej

Wnętrze Muzeum Historii Naturalnej. Źródło: redphonebox.blog.pl

Wszystkie eksponaty dzielą się na 5 działów:

  • botanika,
  • enotmologia,
  • mineralogia,
  • paleontologia,
  • zoologia.

Całe muzeum zostało przygotowane w taki sposób, by przyciągać zwiedzających. Dlatego wiele eksponatów można dotykać, pewne rzeczy można próbować. W wielu miejscach samodzielnie uczestniczy się w symulacjach czy eksperymentach. Duża część muzeum przeznaczona jest dla młodych osób, które chcą poznawać naturę.

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie - wnętrze muzeum

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie – wnętrze muzeum. Źródło: www.london-pictures.com

Ciekawym miejscem jest sala, w której można wziąć udział w symulacji trzęsienia ziemi. Wszystkie kolekcje w muzeum opierają się na naturze i przygotowane są przede wszystkim w taki sposób, by osoba, która się z nimi zetknie mogła dobrze tą naturę poznać.

Podobnie jak inne muzea również Muzeum historii naturalnej jest dostępne za darmo, jedynie pewne wystawy mogą być biletowane. Jest to więc miejsce, które w zasadzie można zwiedzić bez nakładów własnych środków finansowych. Muzeum to powinno znaleźć się na trasie zwiedzania wszystkich osób, które interesują się naturalnymi zjawiskami, bądź też przybywając do Londynu z dziećmi, dla których poszczególne wystawy będą wielką atrakcją i przy których będą chcieli spędzić wiele czasu.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.