Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie

Autor 15 października 2014 0 komentarzy

Jeśli chodzi o muzea, które znajdziemy na terenie Londynu mamy naprawdę wiele ciekawych propozycji, spośród których każdy może wybrać takie miejsca, które będą odpowiadały jego zainteresowaniom. Wśród ciekawych propozycji znajduje się bez wątpienia Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, które jest pierwszą tego typu placówką na świecie.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Źródło: en.wikipedia.org

Muzeum powstało w roku 1835, gdy jego założycielka przywiozła do Anglii odlewy woskowe głów osób, które zostały zgilotynowane w czasie rewolucji francuskiej. Był to początek rozwoju tego muzeum, które zaczęło gromadzić figury woskowe różnych znanych osób z całego świata. Kolekcja bardzo szybko się rozrastała a samo muzeum cieszyło się dużym zainteresowaniem co było bez wątpienia motorem napędowym decydującym o jego dalszym rozwoju. W taki sposób doprowadzono do rozrostu ekspozycji, która została podzielona na różne dziedziny w zależności od tego czym zajmowała się postać, której woskowy odlew został wykonany.

Albert Einstein w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie

Albert Einstein w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie. Źródło: sumomo21.flog.pl

W tej chwili w londyńskiej siedzibie muzeum znajdziemy następujące sale:

  • sala filmu,
  • sala muzyki,
  • sala sportu,
  • sala polityki,
  • sala sław,
  • sala strachu,
  • sala piratów z Karaibów,
  • sala wielkiego pożaru Londynu w 1666,
  • sala z czerwonym fotelem z Big Brothera.

Obecna siedziba muzeum przy Marylebone Road została przygotowana przez wnuka założycielki. Wystawy z pierwotnej siedziby przy Baker Street została przeniesiona do obecnego gmachu w 1884 roku. Wśród obecnych wystaw znajdziemy mnóstwo słynnych postaci z różnych dziedzin życia. W ogólnej ekspozycji znajdują się postacie z Polski. Są to figury woskowe Jana Pawła II oraz Lecha Wałęsy.

Barack Obama w Muzeum Figur Woskowych

Barack Obama w Muzeum Figur Woskowych. Źródło: pl.wikipedia.org

Wielka popularność muzeum sprawiła, że zaczęły się pojawiać filie tego muzeum w innych miastach. Jedna z nich funkcjonuje między innymi na terenie Amsterdamu. Samo muzeum zaś stało się zaczątkiem popularności innych takich placówek, które wzorem Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie zaczęły również powstawać na terenie całej Europy także w naszym kraju istnieje takie muzeum, które zostało zlokalizowane w Międzyzdrojach nad Morzem Bałtyckim.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.