Lotnisko Londyn-Gatwick

Autor 7 listopada 2014 0 komentarzy

Ruch lotniczy na terenie Londynu jest obsługiwany aż przez 5 międzynarodowych lotnisk. Pasażerów, którzy poruszają się po tych lotniskach jest tak wielu, że w zasadzie można mówić o tym, że nawet kolejne lotnisko mogłoby się przydać.

Lotnisko Londyn Gatwick terminal północny

Lotnisko Londyn Gatwick terminal północny

Wśród obecnie działających na drugim miejscu pod względem liczby obsługiwanych pasażerów znajduje się port lotnicy Londyn – Gatwick, który położony jest około 40 km od centrum Londynu na południe. Lotnisko stanowi również drugi główny port lotniczy dla linii British Airways oraz dla Virgin Atlantic.

Lotnisko Londyn Gatwick terminal północny wewnątrz

Lotnisko Londyn Gatwick terminal północny wewnątrz

Rosnąca liczba pasażerów, którzy uczestniczą w ruchu lotniczym nad Londynem sprawiła, że inny port poza Heathrow musiał się rozwijać ze względu na ograniczenia na głównym londyńskim porcie. Obecnie Gatwick obsługuje ponad 35 milionów pasażerów każdego roku i prawie 250 tysięcy operacji lotniczych.

Ze względu na ograniczenia lotów transatlantyckich na Heathrow, lotnisko Gatwick obsługuje bardzo wiele lotów do USA oraz ogromną liczbę lotów czarterowych, które na głównym lotnisku są ograniczone. Lotnisko posiada dwa pasy startowe, jeden o długości prawie 3,5 km drugi nieco ponad 2,5 km dzięki czemu może obsługiwać nawet największe samoloty na świecie. Silnie rozwinięty jest tam również ruch cargo, który przewozi rocznie prawie 100 tysięcy ton ładunków.

Lotnisko Londyn Gatwick terminal południowy

Lotnisko Londyn Gatwick terminal południowy

Lotnisko posiada dwa rozbudowane terminale pasażerskie, które korzystają z nowoczesnych rozwiązań technicznych. Na poszczególnych terminalach obsługiwane są konkretne linie lotnicze, stałe przypisanie linii pozwala łatwiej odnaleźć dla siebie właściwy terminal. Lotnisko obsługuje loty po całym świecie. W sumie znajdziemy tam połączenia z każdym kontynentem, latać można do kilkudziesięciu krajów na całym świecie.

Obecnie wiele lotów tam obsługiwanych organizowanych jest sezonowo co związane jest bezpośrednio z ruchem turystycznym doskonale rozwiniętym w Londynie. Lotnisko to obsługuje połączenia z Krakowem, które realizowane są przez tanie linie lotnicze EasyJet, które mają bardzo dobrze rozwiniętą ofertę w naszym kraju.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.