London Coliseum – Angielska Opera Narodowa

Autor 3 listopada 2014 0 komentarzy

Londyn to piękne zabytki i miejsca, które powinien odwiedzić każdy turysta. Należy jednak wspomnieć, że to miasto to również twórcy kultury i piękne miejsca, gdzie można spotkać się z kulturą najwyższych lotów. Takim miejscem będzie Coliseum Theatre, gdzie znajduje się Angielska Opera Narodowa.

Coliseum Theatre

Coliseum Theatre. Źródło: en.wikipedia.org

Jest to jeden z najważniejszych budynków operowych w Londynie obok Opery Królewskiej. Jego historia sięga roku 1904, gdy budynek został otwarty. Jego lokalizacja to St. Martin’s Lane w dzielnicy Westminster, a więc lokalizacja dobrana została w taki sposób, by nadawać temu miejscu jeszcze więcej prestiżu. Budynek został przygotowany według koncepcji przygotowanej przez Franka Matchama, architekta, który słynął z tego, że zajmował się przygotowywaniem projektów budynków teatralnych.

Pierwsze przedstawienie odbyło się tam w wieczór wigilijny w roku 1904.

London Coliseum

London Coliseum. Źródło: www.visitlondon.com

W czasie swojej historii budynek zmieniał nazwę z London Coliseum na Coliseum Theatre.

Sam budynek teatru został przygotowany w taki sposób, by idealnie wkomponowywać się w inne budynki, które znajdują się na terenie tej historycznej dzielnicy. Architekci postawili więc mocno na klasykę i tak przygotowali budynek. Na początku XX wieku przeszedł on gruntowną przebudowę, która doprowadziła do jego unowocześnienia wewnątrz budynku, dzięki czemu miał stać się praktyczniejszy. Przebudową kierowało kilka grup projektowych, które zadbały o poszczególne istotne elementy takie jak architektura, akustyka i inżynieria budownictwa. Ogólnie budynek został utrzymany w podobnej stylistyce, która gwarantuje jego dopasowanie do okolicznych zabytków.

Angielska Opera Narodowa

Angielska Opera Narodowa. Źródło: en.wikipedia.org

W tej chwili w Angielskiej Operze Narodowej regularnie wystawia się kolejne spektakle. Występują tam różne grupy. Jeśli przebywa się w Londynie dłuższy czas warto odwiedzić do wyjątkowe miejsce i wybrać się na jeden ze spektakli, które są tam prezentowane. Będzie to bez wątpienia wielka przyjemność i spotkanie z kulturą na najwyższym światowym poziomie, czego niekiedy w naszym kraju niestety brakuje.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.