Linie lotnicze Norwegian

Autor 1 grudnia 2014 0 komentarzy

Kilka ostatnich lat to okres kiedy ogromną popularnością cieszą się tanie linie lotnicze obsługujące pasażerów w niższym standardzie, jednak w cenie, która jest dla nich zadowalająca. Wśród takich przewoźników znajdują się linie Norwegian, które zaczęły swoją działalność z początkiem 1993 roku i postawiły właśnie na rozwijający się rynek tanich lotów.

Linie lotnicze Norwegian

Linie lotnicze Norwegian

Jest to przewoźnik, który postawił na rozwijający się rynek i połączenia na krótkich trasach. Dlatego w ofercie Norwegian znajdują się dziesiątki lotów krajowych po Norwegii. Dodatkowo firma postawiła na połączenia lotnicze między Norwegią a innymi krajami na terenie całej Europy. Od początku XXI wieku firma mocno się rozwija i próbuje podejmować konkurencję z innym dużym przewoźnikiem skandynawskim jakim są tradycyjne linie lotnicze SAS.

Lotniskiem macierzystym firmy Norwegian jest port lotniczy Oslo – Gardermoen. Część samolotów firmy, dla większej mobilności zostało umieszczonych w kilku innych bazach na terenie lotnisk położonych w krajach skandynawskich. Linie lotnicze Norwegian mimo, że ograniczają swoją działalność jedynie do lotów Europejskich i kilku lotów do Afryki Północnej o charakterze turystycznym mają bardzo silną bazę połączeń, w której znajduje się stale organizowanych aż 115 tras.

W tej chwili wszystkie trasy obsługiwane są już przez prawie 80 samolotów, które są w dyspozycji linii lotniczych. Wszystkie samoloty, które pozostają w obecnej flocie Norwegian to Boeingi 737 w różnych opcjach. W zamówieniu firma ma jednak aż 280 kolejnych samolotów co ma im zdecydowanie rozwinąć działalność zwiększając liczbę obsługiwanych tras i pasażerów, których obecnie firma obsługuje około 5 milionów każdego roku. Takie zwiększenie liczby samolotów stopniowo po 100 sztuk w latach 2015-2017 ma zdecydowanie ułatwić szybki rozwój firmy. Jeśli chodzi o połączenia z Londynem samoloty Norwegian lądują obecnie na drugim pod względem wielkości lotnisku Londyn – Gatwick. Firma rozwija również swoją działalność w naszym kraju i obsługuje lotniska w Warszawie, Gdańsku, Krakowie oraz Szczecinie.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.