Linie lotnicze British Airways

Autor 5 grudnia 2014 0 komentarzy

Największe brytyjskie linie lotnicze to British Airways. Jednocześnie jest to jedno z największych towarzystw lotniczych na całym świecie. Firma obsługuje loty na wszystkie kontynenty na całym świecie stale rozszerzając swoją ofertę o kolejne atrakcyjne połączenia.

Linie lotnicze British Airways

Linie lotnicze British Airways. Źródło: www.consumeraffairs.com

Rozpoczęcie działalności pod obecną nazwą to rok 1974, jednak swój pierwowzór firma miała już w roku 1924, gdy rozpoczęła działalność linia lotnicza Imperial Airways. Bazą linii lotniczych British Airways jest największe lotnisko w Wielkiej Brytanii Port Lotniczy  Londyn – Heathrow. Część samolotów znajduje się natomiast w stałej bazie firmy na lotnisku Londyn – Gatwick.

W tej chwili firma ma doskonale rozwiniętą sieć połączeń, w ramach których obsługuje 170 stałych tras na terenie całego świata. Na ich obsługę przeznaczonych jest ponad 260 samolotów, dzięki czemu linie mogą organizować po kilka lotów na jednej trasie. Jednocześnie w zamówieniu firma ma kolejne 30 samolotów, które w części mają zastąpić zużyte maszyny, a w części dołączyć do tych, które obecnie latają w barwach British Airways w taki sposób, by udało się rozwinąć sieć połączeń, które realizowane są przez te linie lotnicze.

W tej chwili flota składa się z europejskich Airbusów przemieszanych z amerykańskimi Boeingami. W zamówieniu pozostają samoloty amerykańskiego producenta oraz 4 duże Airbusy. W ramach posiadanej floty firma ma samoloty, w których jednocześnie na pokład może być zabranych nawet 470 pasażerów – największe Airbusy A380.

Linie lotnicze stale się rozwijają co wyraźnie pokazują statystyki, w ramach których możemy zauważyć, że każdego roku rośnie liczba obsługiwanych pasażerów. W ciągu kilku ostatnich lat liczba ta wzrosła prawie o 10 milionów i w ubiegłym roku sięgnęła prawie 40 milionów obsłużonych pasażerów.

Linie utrzymują również stałe połączenia z naszym krajem, na największe nasze lotnisko Warszawa – Okęcie przylatują samoloty British Airways w ramach stałych połączeń z Londynem. Plany firmy zakładają poszerzanie połączeń i rozbudowę firmy, tak by stać się największą linią lotniczą na świecie.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.