Konsulat Generalny RP

Autor 10 listopada 2014 0 komentarzy

Prowadzenie stosunków dyplomatycznych z innymi krajami upoważnia nasz rząd do wysyłania przedstawicielstwa dyplomatycznego do innych krajów. Wyjeżdżając do innego kraju warto zapoznać się z tym, czy nasz kraj prowadzi stosunki dyplomatyczne z tamtym krajem i w związku z tym znajdziemy na jego terenie nasze placówki dyplomatyczne, które zawsze oferują pomoc obywatelom.

Na takie wsparcie można liczyć między innymi w Londynie, gdzie funkcjonuje między innymi Konsulat Generalny RP. Jest to placówka, której zadaniem jest obsługiwanie naszych rodaków, którzy przebywając na terenie Londynu mają jakieś problemy i potrzebują pomocy.

Konsulat Generalny RP w Londynie zlokalizowany jest przy:

Konsulat Generalny RP w Londynie

73 New Cavendish Street,

London W1W 6LS

i obsługuje interesantów przez cały tydzień. Warto przed wyjazdem do Londynu ten adres umieścić w swoim notatniku, by w razie niespodziewanych problemów skorzystać z pomocy naszego przedstawicielstwa. Niekiedy pojawiają się sytuacje, których samemu nie można rozwiązać szczególnie, gdy przebywa się na terytorium innego kraju. W związku z tym pomoc jaką oferuje Konsulat Generalny będzie bardzo ważna dla wielu naszych rodaków.

Decydując się na wyjazd do Anglii rzeczywiście warto zapoznać się z adresami, które odnoszą się do konsulatu i pozwalają na uzyskanie pomocy w trudnych sytuacjach. Poza konsulatem można zawsze udać się również do Ambasady, która funkcjonuje na terenie tego kraju i obsługuje naszych rodaków.

W pewnych przypadkach odwiedzając Ambasadę zostaniemy odesłani do Konsulatu i odwrotnie w zależności od tego z jaką sprawą przyjdziemy i jakie rozwiązanie w takiej sytuacji będzie najlepsze. Jedno jest jednak pewne, placówki dyplomatyczne w Londynie warto poznać nim zdecydujemy się na wyjazd do tego miasta, by zawsze mieć gdzie się udać, gdy pojawią się niespodziewane kłopoty. Jednocześnie jednak trzeba zauważyć, że trzeba jak najbardziej być samodzielnym w trakcie pobytu w innym kraju, a pomoc placówek dyplomatycznych ma być wyjątkiem w sytuacjach, gdy samodzielnie nie mamy szans załatwić swoich spraw.

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.