Kolej miejska w Londynie

Autor 10 stycznia 2015 0 komentarzy

Podobnie jak we wszystkich największych aglomeracjach na świecie, również na terenie Londynu funkcjonuje coś na kształt kolei miejskiej, która funkcjonuje tam pod nazwą London Overground.

Jest to sieć połączeń kolejowych, która wytyczona jest na terenie Wielkiego Londynu i swoim zakresem wykracza również poza granice miasta, jednak jako całość jest zaliczana do komunikacji miejskiej w Londynie.

Londyńska kolej miejska

Londyńska kolej miejska

Na terenie samego Londynu funkcjonuje aż 14 stacji kolejowych, które stanowią centrum całego systemu kolei na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie obsługiwane są połączenia międzynarodowe, międzymiastowe oraz miejsce.

Jeśli chodzi o kolej miejską w Londynie można korzystać z 6 linii, które się do niej zaliczają i obsługują w sumie 83 stacje w granicach Londynu i poza nimi. System kolei miejskiej na terenie Londynu jest wykonany w taki sposób, że współgra idealnie z innymi środkami transportu w mieście, dzięki czemu można swobodnie przesiadać się do linii tramwajowych, metra czy autobusów.

W sumie jako Londyn Overground można określić 86 kilometrów tras kolejowych, które obsługują pasażerów z całego Londynu. Jako, że jest to element komunikacji miejskiej możliwe jest korzystanie z kolei również przy użyciu karty miejskiej Oyster oraz tak zwanej Travelki, której popularność jest widoczna szczególnie wśród turystów.

Wybierając wspólny bilet musimy jednak pamiętać o tym, by był on ważny w różnych strefach miasta. Cała komunikacja dzieli się bowiem na 6 stref a kolei miejska jako, że wyjeżdża poza granice Wielkiego Londynu zahacza tym samym o różne strefy komunikacyjne, dlatego nie można o tym zapominać, gdy kupuje się bilet. Niekiedy więc lepszym rozwiązaniem będzie kupienie biletu, który będzie przygotowany jedynie pod kątem tego konkretnego przejazdu.

Kolei miejska w Londynie jest przede wszystkim traktowana jako swego rodzaju dodatek do innych elementów komunikacji miejskiej i jako taki właśnie funkcjonuje w ramach całej aglomeracji. Nie jest to tak rozbudowana sieć, by zastąpiła autobusy czy metro.

Wybrane dla Ciebie

Inne artykuły z kategorii Komunikacja miejska w Londynie

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.