Jednodniowy plan zwiedzania Londynu

Autor 4 listopada 2014 0 komentarzy

Wyjazd do stolic największych europejskich krajów to wyprawa, do której trzeba się dobrze przygotować. Najlepiej, gdy wyjeżdża się tam przynajmniej na kilka dni, gdyż tylko wtedy można zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca takich miast i poznać kluczowe zabytki.

Zabytki w Londynie

Zabytki w Londynie

Podobnie jest z Londynem, w którym jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Jednak również wtedy, gdy los nas tam wyśle jedynie na dzień można przygotować pewien plan zwiedzania miasta, by zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Przede wszystkim zwiedzanie w takim przypadku warto skupić na centrum miasta, by zobaczyć najciekawsze elementy i zabytki.

Zaczynamy oczywiście przy Pałacu Westminsterskim. Zwiedzając siedzibę parlamentu obok mamy dwa symbole miasta, które znane są na całym świecie. Pierwszy z nich to Big Ben, który jest częścią Pałacu. Symbol Londynu, bo takim bez wątpienia jest wieża zegarowa można zobaczyć z bliska.

Big Ben

Big Ben. Źródło: www.picpicx.com

Następnie tuż obok chyba najsłynniejszy na całym świecie i rozpoznawalny Most Tower Bridge. Most o zwodzonym charakterze jest jednym z najważniejszych zabytków na terenie Londynu. Punkt charakterystyczny, który warto zobaczyć z bliska wchodząc na jego przęsła a także na umieszczoną na górze dwóch wież kładkę dla pieszych, z której zobaczymy piękną panoramę Londynu.

Tower Bridge

Tower Bridge. Źródło: bg.wikipedia.org

Kolejne kroki w trakcie wycieczki warto skierować ku siedzibie Królewskiej. Pałac Buckingham można zobaczyć z bliska podziwiając ogromną budowlę i pomnik królowej Wiktorii tuż przed. Jeśli jesteśmy tam w okresie letnim i nie ma Królowej warto wejść do środka i zwiedzić apartamenty w tym budynku.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham. Źródło: www.royalcollection.org.uk

Jeśli zostanie jeszcze trochę czasu, bądź nie zwiedzaliśmy Pałacu w środku można udać się do świątyń na terenie Londynu. Opactwo Westminsterskie oraz katedra św. Pawła to budynki, które mogą znaleźć się na trasie jednodniowej wycieczki po Londynie.

Katedra św. Pawła

Katedra św. Pawła. Źródło: en.wikipedia.org

Dla zainteresowanych wyjątkowym budownictwem warownym na trasie można postawić również Tower of London, twierdzę położoną tuż nad Tamizą, która przez wiele lat była więzieniem dla znanych osób.

Tower of London

Tower of London. Źródło: en.wikipedia.org

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.