Dwudniowy plan wycieczki po Londynie

Autor 10 lutego 2015 0 komentarzy

Wybierając się do Londynu powinniśmy bardzo dobrze zaplanować sobie zwiedzanie tego miasta, gdzie można zobaczyć masę ciekawych miejsc. Jeśli będzie to wycieczka dwudniowa możemy przygotować konkretny plan zwiedzania, którego skrupulatne przestrzeganie pozwoli swobodnie dotrzeć do najważniejszych miejsc na terenie Londynu.

Pierwszy dzień zwiedzenia warto poświęcić historycznym budynkom na terenie Londynu zaś drugi na zwiedzanie Muzeów, które mogą wzbudzić największe zainteresowanie.

Pierwszy dzień zwiedzania Londynu

Pierwszego dnia zaczynamy wycieczkę przy królewskim Pałacu Buckingham, gdzie oglądamy największy Pałac Królewski, który nadal pełni taką rolę. Jeśli nie ma Królowej można zwiedzić apartamenty, które są udostępnione zwiedzającym.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham. Źródło: www.royalcollection.org.uk

Następnie udać się warto pod najsłynniejsze miejsca w Londynie. Mianowicie Pałac Westminsterski i jego część jakim jest Wieża Zegarowa bardziej znana jako Big Ben. To miejsce, które jest symbolem Londynu. Jeśli chcemy możemy część pomieszczeń na terenie Pałacu Westminsterskiego zwiedzić.

Big Ben

Big Ben. Źródło: pl.wikipedia.org

Kolejny punkt to znajdujący się obok Most Tower Bridge, ogromna konstrukcja o charakterze zwodzonym, która w momencie budowy była cudem techniki. Tutaj można zwiedzić wieże, które stanowią część mostu i udać się na wysoko umieszczoną kładkę dla pieszych, skąd świetnie widać cały Londyn.

Most nad Tamizą - Tower Bridge

Most nad Tamizą – Tower Bridge

Tego pierwszego dnia można zwiedzać jeszcze Opactwo Westminsterskie, gdzie chowani są władcy oraz  inne sławne osoby w historii Anglii.

Opactwo Westminsterskie

Opactwo Westminsterskie. Źródło: www.londoncentralparking.co.uk

Do tego Katedra św. Pawła, gdzie odbył się ślub Karola i Diany. Tak można zakończyć dzień pierwszy wycieczki.

Katedra świętego Pawła

Katedra świętego Pawła. Źródło: de.wikipedia.org

Drugi dzień zwiedzania Londynu

Drugiego dnia trzeba postanowić jakie muzeum najlepiej odwiedzić. Lista jest bardzo długa, dlatego nie da się zwiedzić wszystkich miejsc na tak krótkiej wycieczce.

Jeśli jesteśmy w Londynie z dziećmi warto odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej lub też Muzeum Nauki, gdyż są to budynki, gdzie sami stajemy się częścią wystawy i uczestniczymy w różnych wydarzeniach pokazujących funkcjonowanie świata.

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Źródło: en.wikipedia.org

Jeśli jesteśmy tam w Niedziele można udać się również go Hyde Park, by zobaczyć słynne dyskusje  w tradycyjnym punkcie Speakers’ Corner.

Hyde Park

Hyde Park. Źródło: www.climatecars.com

Na razie nie ma komentarzy

Podziel się swoją opinią

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję.

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.