Autobusy w Londynie

Autor 25 grudnia 2014 1 komentarz

Komunikacja miejska w każdym mieście jest niezwykle ważnym elementem, który decyduje o możliwości poruszania się po takim mieście. Szczególnie w największych miastach funkcjonowanie takiej komunikacji jest bardzo ważne.

Londyński autobus

Londyński autobus

Jeśli chodzi Londyn szczególnym punktem charakterystycznym są oczywiście autobusy, które swoją estetyką kojarzą się właśnie z tym miastem. Komunikacja autobusowa w Londynie jest dość dobrze rozwinięta, jednak przeciętnego człowiekowi kojarzyć się będzie przede wszystkim z wyjątkowymi autobusami, które poruszają się po trasach na terenie Londynu. Wszystkie kursy wykonują tam czerwone piętrowe autobusy, które zostały zaprojektowane już w latach 50-tych właśnie w Londynie i to również tam zdobyły sobie największa popularność, jeżdżąc do dziś dnia.

Jeśli chodzi o organizację transportu autobusowego na terenie Londynu funkcjonuje on całkiem dobrze. Tras autobusowych jest tam wyznaczonych bardzo wiele i dzięki nim można dotrzeć do wszystkich zakątków miasta. Podróż autobusem jest oczywiście mniej komfortowa niż metrem i tramwajem, gdyż do celu docieramy zazwyczaj dużo wolniej. Rekompensatą dla takiej sytuacji jest jednak niższa cena biletu w autobusach niż w tramwajach czy metrze.

Jednorazowy przejazd czerwonym pojazdem z dwoma piętrami to koszt 2,2 funta. Jeśli jednak wykorzystuje się kartę Oyster można liczyć na to, że cena będzie wynosić jedynie 1,3 za pojedynczy przejazd. Warto również zdecydować się na specjalną kartę przeznaczoną dla osób podróżujących autobusem. Z taką kartą, która kosztuje 4 funty na dobę bądź też 17.7 funta na cały tydzień możemy poruszać się autobusami bez żadnych ograniczeń. Rozwiązaniem dla osób, które jeżdżą również innymi środkami transportu poza autobusami jest travelka, która pozwala na jazdę zarówno metrem, tramwajem jak i autobusem na jednym bilecie. W trakcie wyjazdu turystycznego nawet jeśli nie będzie takiej konieczności warto choć raz przejechać się wyjątkowymi autobusami, które są symbolem Londynu rozpoznawalnym wśród osób na całym świecie.

Wybrane dla Ciebie

Inne artykuły z kategorii Komunikacja miejska w Londynie

Na razie jest 1 komentarz

Podziel się swoją opinią

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.