Ambasada RP w Londynie

Autor 4 listopada 2014 1 komentarz

Wyjeżdżając do innego kraju trzeba się bardzo dobrze przygotować do takiego wyjazdu i zadbać o wiele istotnych kwestii, które w trakcie takiego wyjazdu będą decydować o bezpieczeństwie pobytu. Warto między innymi poznać adresy placówek dyplomatycznych naszego kraju, które funkcjonują na terenie kraju, do którego się wyjeżdża.

Ambasada RP w Londynie

Ambasada RP w Londynie

Jeśli celem podróży są stolicę krajów można liczyć na łatwą dostępność takich placówek. Przykładem będzie Londyn, gdzie znajdziemy wiele ważnych dla naszych rodaków miejsc. Podstawowym miejscem jest oczywiście Ambasada RP w Londynie, która działa na terenie tego miasta i jest najważniejszym przedstawicielstwem dyplomatycznym Polski na terenie Wielkiej Brytanii. Ambasada RP w Londynie mieści się przy adresie:

Ambasada RP w Londynie

47 Portland Place

Londyn W1B 1JH

Jest to miejsce, do którego można zawsze udać się po pomoc w czasie pobytu na terenie Wielkiej Brytanii. Sprawami obywateli w ambasadzie zajmuje się wydział konsularny, który funkcjonuje obok ambasady. Ten stworzony w Londynie obsługuje stolicę i część Anglii.

Do dyspozycji obywateli przebywających na innym terenie są dwa inne wydziały konsularne utworzone na terenie Wielkiej Brytanii. Ogólnie rzecz biorąc Ambasada RP w Londynie przede wszystkim stworzona jest pod kątem reprezentowania naszego kraju w Wielkiej Brytanii. Jest to miejsce, które obsługuje licznych interesantów. Każdy turysta przebywający w Wielkiej Brytanii zawsze może udać się do Ambasady w celu otrzymania wszelkiego rodzaju pomocy.

Jest to bez wątpienia miejsce, które warto zapisać sobie w kalendarzu przed wyjazdem. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że w trakcie wyjazdów turystycznych mogą wydarzyć się różne sytuacje, a Ambasada jest miejscem, gdzie będziemy traktowani tak jakbyśmy znajdowali się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego powinniśmy wiedzieć, gdzie znajduje się Ambasada przed podjęciem decyzji o wyjeździe turystycznym do Wielkiej Brytanii, by wiedzieć, gdzie udać się po pomoc, gdy wydarzy się coś niespodziewanego.

Na razie jest 1 komentarz

Podziel się swoją opinią

Twoje dane są tutaj bezpieczneTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadnych danych nie udostępniamy osobom trzecim.